Premium Ski

 

Časopis a web Premium Ski se zaměřuje na články a informace ze světa zimních outdoorových aktivit se specializací na lyžařský sport.

Přinášíme vám inspirace kam vyrazit za skvělým lyžováním. Představujeme vám lyžařská střediska a to včetně hotelů, restaurací a wellness zařízení.

Dáváme vám tipy na lyžařské vybavení (lyže, vázání, přezkáče, brýle, helmy). Sledujeme také  inovace, trendy a výsledky nezávislých testů. A samozřejmě nechybí ani zprávy ze světa sportovní módy.

Zveme vás na lyžařské podniky a odkrýváme vám pohledy do zákulisí výkonnostního sportu, jež spojuje ty nejlepší sportovce.

Vedle lyžování vám rovněž představujeme další zimní outdoorové aktivity jako ski touring, mountain biking, walking, túry na sněžnicích, bruslení, sáňkování či jízdu psím spřežením.

Zkrátka život na horách je neuvěřitelně rozmanitý a poskytne vám spoustu skvělých zážitků.

 

Buďte s námi u toho!

 

 

RAKOUSKO

Advent na Achensee

Chcete-li vyměnit hektické předvánoční šílenství za chvilky klidu protkané zimními aktivitami, vydejte se na Achensee. U největšího tyrolského jezera si užijete romantický advent i sportovní výkony.

http://premiumski.cz/advent-na-achensee-romantika-a-plno-sportovnich-aktivit/

 

Dopřejte si adventní zastavení na Katschbergu

Unikněte vánočnímu chaosu a vypravte se do pohádkových Korutan. Tady poznáte, jak klidný advent prožívali před dvě stě lety místní horalové. Unikátní projekt „Adventní cesta“, který nemá obdoby v celém Rakousku, vám představí vánoční zvyky v horských senících.

http://premiumski.cz/predvanocni-korutany-doprejte-si-adventni-zastaveni-na-katschbergu/

 

Přehled nejlepších zážitků v lyžařské oblasti Ski amadé

Od Salcburku až po Štýrsko sahá největší lyžařská oblast Rakouska, jež vám poskytne lyžování bez hranic. S jediným skipasem tak poznáte 760 kilometrů sjezdovek v pěti regionech – v Salzburger Sportwelt, Schladming – Dachtsteinu, Gasteinu, Hochkönigu a Grossarltalu. Ty vám otevřou i širokou paletu atraktivních programů.  Tady jsou ty nejlepší z nich.

http://premiumski.cz/prehled-nejlepsich-zazitku-v-lyzarske-oblasti-ski-amade/

 

Pivovar přímo na sjezdovce? V Katschbergu jeden takový mají!

„Sjedeme na jedno?“ Tak zní otázka většiny lyžařů, jež křižují sjezdovky na hoře Tschaneck. Na jejím úpatí totiž leží nejvýše položený pivovar v Rakousku. Stačí jen vycvaknout přezkáče z vázání, zapíchnout lyže do sněhu a zamířit přímo k pípě.

http://premiumski.cz/pivovar-primo-u-sjezdovky-v-katschbergu-jeden-takovy-maji

 

Nejlepší freeridové zážitky v tyrolském prašanu

Freeride patří mezi nejlepší zimní aktivity. Při krájení obloučků v neupraveném terénu objevíte divokou přírodu a pravou volnost. Nazujte lyže a ponořte se do hlubokého prašanu v Tyrolsku.

http://premiumski.cz/tipy-na-nejlepsi-freeridove-zazitky-v-tyrolskem-prasanu/

 

Skialpinistické túry v Tyrolsku – hitparáda adrenalinových zážitků

S nástupem března slunce na horách nabírá na intenzitě, teploty stoupají a přichází ideální čas na skialpinistické túry. Tyrolsko je pro pohyb na lyžích ve volném horském terénu zemí zaslíbenou.

http://premiumski.cz/skialpinisticke-tury-v-tyrolsku-hitparada-adrenalinovych-zazitku/

 

Korutanský Katschberg je rájem pro dětské lyžaře

Pobyt s dětmi na horách je bezvadný, avšak skloubit dohromady vlastní lyžování, relaxaci a výuku potomků na lyžích bývá někdy tvrdý oříšek. V korutanském Katschbergu je předpoklad, že se vám vše povede na jedničku.

http://premiumski.cz/korutansky-katschberg-je-rajem-pro-detske-lyzare/

 

Paznaunské údolí nabízí lyžování až do května

Přestože zima začíná krájet poslední měsíc své vlády, lyže ještě zdaleka nemusíte odkládat. V tyrolském Paznaunském údolí si užijete prvotřídní lyžování a sněhovou zábavu až do prvního máje.

http://premiumski.cz/paznaunske-udoli-nabizi-lyzovani-az-do-kvetna/

 

 

Jaro na Schladming-Dachsteinu – grilování i velikonoční tradice

Volno o velikonocích přináší ideální příležitost pro dovolenou v horských oblastech. Obzvlášť, když leží kousek za hranicemi, jako je tomu v případě Schladming – Dachsteinu, který je „českou lyžařskou enklávou“ v Rakousku.

http://premiumski.cz/jaro-na-schladming-dachsteinu-grilovani-i-velikonocni-tradice/

 

 

 

 

ITÁLIE

Horští andělé ve Val di Fassa

Vidí nekonečné množství zlomených kostí, zničených kloubů, slz a krve. Pomáhají v každém počasí, riskují životy a za hodně dřiny dostávají málo poděkování. Tak vypadá práce horských záchranářů ve Val di Fassa, v jednom z nejznámějších údolí italských Dolomit.

http://premiumski.cz/horsti-andele-ve-val-di-fassa-a-jejich-narocna-prace/

 

Alpe Cimbra: ve společnosti fat biků a psích spřežení

Jste-li milovníci outdoorových sportů, náhorní plošina Alpe Cimbra na severu Itálie bude vaší oblíbenou tělocvičnou pod širým nebem. Tady totiž poznáte nové zimní aktivity – např. fat biky a jízdu se psím spřežením.

http://premiumski.cz/alpe-cimbra-ve-spolecnosti-fat-biku-a-psich-sprezeni/

 

Lindsey Vonn si zatrénovala v Alpe Cimbra. Ladí formu na olympiádu.

Do zahájení zimní olympiády v jihokorejském Pchjongčchangu zbývá už jen pár dní a svou formu na vrchol sezony ladí i jedna z nejúspěšnějších lyžařek světa Lindsey Vonn.

http://premiumski.cz/lindsey-vonn-si-zatrenovala-v-alpe-cimbra-ladi-formu-na-zoh/

 

Za krásami Dolomit – Ski Tour Panorama ve Val di Fassa

Dolomity jsou známé jako hory s nádhernými a neobvyklými scenériemi. Pohled na jejich krásu využili ve Val di Fassa a zorganizovali pro lyžaře Ski Tour Panorama.

http://premiumski.cz/za-krasami-dolomit-ski-tour-panorama-ve-val-di-fassa/

 

Trentinské prameny znovuzrození

Není větší slasti než po dnu stráveném na mrazivém sněhu skočit do teplých termálů. Obzvlášť do těch, které tryskají v QC Terme Dolomiti. V Pozza di Fassa budete dozajista nadšeni moderním wellnessem, alpskou balneoterapií a originálním prostředím.

http://premiumski.cz/trentinske-termalni-prameny-znovuzrozeni/

 

 

 

ŠVÝCARSKO

Parníkem na sjezdovku

Není na světě mnoho měst, z jejichž přístavů vyrazíte v přezkáčích rovnou na sněhobílé pláně.  V Lucernu se vám to povede za devadesát minut a ještě si na palubě plavidla vychutnáte lahodnou kávu.

http://premiumski.cz/parnikem-na-sjezdovku-vychozim-bodem-plavby-je-lucern/

 

Zimní radovánky na švýcarském Schatzpalpu

Nasedněte na soukromou lanovku a nechte se vyvézt na jedno z nejkrásnějších míst ve švýcarském Davosu. Po tři sta metrech a čtyřech minutách vás přivítá Schatzalp  i se slavným sanatoriem.

http://premiumski.cz/zimni-radovanky-na-svycarskem-schatzalpu/

 

Slavný Engadin Skimaraton slaví 50. narozeniny

Nádherná horská krajina, skvělé tratě a fantastická atmosféra. To jsou důvody, proč každý rok přitahuje Engadin Skimarathon amatérské i elitní běžce. Letos se koná jeho padesátý jubilejní ročník a na startu se 11. března sejde přes čtrnáct tisíc sportovců.

http://premiumski.cz/svetoznamy-engadin-skimarathon-slavi-50-narozeniny/

 

Na švýcarské hoře Jungfrau vás zima bude bavit

Impozantní hory, skvělé lyžařské terény a nepřeberné množství zimních aktivit dělají z areálu Jungfrau žádanou destinaci, kde najdou zalíbení všichni návštěvníci.

http://premiumski.cz/na-svycarske-hore-jungfrau-vas-bude-zima-bavit/

 

 

LIBANON

Za lyžováním do Libanonu, za krásou sjezdovek pod cedry

Libanon se stává novou lyžařskou destinací a k její propagaci posloužil Ride4Peace, freeridový závod pro lyžaře a snowboardisty.

http://premiumski.cz/za-lyzovanim-do-libanonu-za-krasou-sjezdovek-pod-cedry/

 

 

ČESKÁ REPUBLIKA

Jarní běžky v Kladském pomezí – trasy do Polska i za památkami

Chcete-li strávit netradiční sportovní den, zajeďte si do Kladského pomezí. Turistický region v severovýchodních Čechách vás uchvátí svým božským klidem, přírodními krásami a velkým množstvím běžeckých tras.

http://premiumski.cz/jarni-bezkovani-v-kladskem-pomezi-trasy-do-polska-i-za-ceskymi-pamatkami/