Novinářka

 

@ Pavla Apostolaki

Při rozhovoru s Kristýnou Colloredo – Mansfeld v Opočně

 

Pavla Apostolaki je novinářka na volné noze. Střídavě žije mezi Českou republikou a Řeckem a k tomu cestuje do všech koutů světa. Cestování a psaní je nedílnou součástí její DNA.

Pavla vystudovala Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně (obor geografie – historie) a její znalosti se odráží i v tématech, která volí pro své články. Na svých cestách se zaměřuje na přírodu, historii, kulturu, gastronomii, turistiku, sport a wellness & spa.

Pavla ve svých článcích bere čtenáře na atraktivní místa za poznáním, inspirací a dává jim skvělé tipy na cestování. Zároveň je seznamuje s příběhy místních lidí.

Spolupracuje s mnoha českými médii, zejména s Prima Zoom, iDNES, Mladou Frontou Dnes, s časopisem Apetit, Země světa, Top Hotelierstvo, Xantypa, Žena a život.

Dlouhodobě spolupracuje s Českým rozhlasem (Český rozhlas 2, Radiožurnál, Český rozhlas Hradec Králové, Český rozhlas Pardubice, Český rozhlas Brno) a s Českou televizí.

Je autorkou úspěšné knihy Léčivá síla stromů.

O své bohaté zážitky z cest se také dělí s posluchači na přednáškách v knihovnách, muzeích, hvězdárnách, v evropských, kulturních centrech a v mezinárodních institucích.