Český rozhlas Pardubice

 

 

Ve studiu Českého rozhlasu Pardubice s moderátorkou Jitkou Slezákovou

©Pavla Apostolaki

 

Moje spolupráce s Českým rozhlasem Pardubice začala před sedmnácti lety a od té doby jsme na stejné vlně.  Každá návštěva v tomto studiu je pro mne vždy potěšením, protože zde pracuji jak s profesionály, tak i s příjemnými lidmi.

 

 

Jitka Slezáková, moderátorka Českého rozhlasu Pardubice

Pavla Apostolaki patří mezi naše pravidelné a velmi žádané hosty ve vysílání Českého rozhlasu Pardubice. Během naší několikaleté bohaté spolupráce nabídla usměvavá Pavla našim posluchačům mnoho zajímavého. Mě osobně její povídání velmi baví a vždy mi přinese něco nového, na jazyk se mi derou další a další otázky. Pavla Apostolaki patří mezi naše rozhlasové stálice, které dokážou oslovit posluchače.

 

 

Záznam pořadu

Seriál  – léčivá síla stromů 

říjen 2021

S moderátorkou Jitkou Slezákovou jsme pro Český rozhlas Pardubice natočili seriál o léčivých účincích stromů. Poslechněte si jednotlivé díly.

 

©Pavla Apostolaki

 

Dub

 

Kaštan

 

Jeřáb oskeruše

 

Švestka domácí

 

Ořešák královský

 

 

 

Záznam pořadu

Host Českého rozhlas Pardubice – Pavla Apostolaki

Přívětivé Slovinsko

říjen 2019

 

©Pavla Apostolaki – centrální tržnice v Lublani

 

Většina Čechů využívá Slovinsko jen jako tranzitní zemi na cestě k moři do Chorvatska. Přitom tento malý stát v sobě ukrývá řadu krásných míst, která stojí za poznání včetně příjemných setkání s místními obyvateli.

S Pavlou Apostolaki se na Českém rozhlase Pardubice vypravíte do Lublaně za Plečnikovou architekturou a poznáte nádhernou atmosféru adventní Lublaně.

Zavedeme vás také za nejstarší vinou révou na světě, čtyři sta let Starou trtou. Roste v Mariboru a dodnes plodí hrozny.

 

Záznam pořadu

 

 

Záznam pořadu

Host Českého rozhlas Pardubice – Pavla Apostolaki

Burgenland pro požitkáře

prosinec 2019 – leden 2020

 

©Pavla Apostolaki – palác Esterházy v Eisenstadtu

 

 

Nejvýchodnější rakouská spolková země je zasvěcena klasické hudbě, termálním lázním, skvělému jídlu a prvotřídnímu vínu.

S Pavlou Apostolaki se na Českém rozhlase Pardubice nejprve vydáte do Eisenstadtu. Na Haydnově cestě navštívíte významná místa, kde tento slavný hudební skladatel působil.

Pak se přesunete na prohlídku Neziderského jezera, ochutnáte speciální víno Uhudler a nakonec poznáte adventní atmosféru, trhy a gastronomii v Burgenlandu.

 

Záznam pořadu

Eisenstadt – Haydnova cesta

 

Neziderské jezero

 

Víno Uhudler

 

Advent a gastronomie v Burgenlandu