Český rozhlas Hradec Králové

 

@ Pavla Apostolaki – Pavla Apostolaki ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

 

Když mne před lety oslovili moderátoři Českého rozhlasu Hradec Králové, abychom připravili pořad o fytoterapii, vůbec jsem netušila, že naše spolupráce se stane pravidelnou, dlouhodobou a rozšíří se i do dalších regionálních vysílání Českého rozhlasu. Práce pro Český rozhlas Hradec Králové je pro mne velkou radostí a vždy se těším do studia na vás posluchače.

 

Romana Pacáková, moderátorka Českého rozhlasu Hradec Králové

Jak dlouho trvá naše „mediální“ spolupráce“ s Pavlou Apostolaki? Mám pocit, že odjakživa. Dobře si pamatuji, že když jsem vyhlížela Pavlu ve dveřích rozhlasového studia poprvé, čekala jsem babku kořenářku a ona přišla víla. Než se objevila, pár kroků před ní si razila cestu pozitivní energie, pak světlo a potom zářivý úsměv, pomněnkový pohled a zlaté vlasy. Padly jsme si do oka ještě dřív, než poprvé v Radioporadně promluvila, a tak to už zůstalo. Za ta léta jsme spolu na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové probraly všechno možné, od bylinek, přes Bachovy esence, aromaterapii, až k józe. O tom, že jí nasloucháte se zájmem a s důvěrou, svědčí i vaše četné telefonické dotazy vždy, když se Pavla Apostolaki objeví ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové. A jelikož Pavla má ještě mnoho co říct, předpokládám, že ji na vlnách rádia Královéhradeckého kraje uslyšíte i nadále.

 

 

Záznamy pořadů

Pavla Apostolaki se přátelí se stromy: Jsou našimi pomocníky, psychoterapeuty a přírodními doktory

21. listopadu 2021

 

 

S redaktorkou Vlaďkou Wildovou jsme pro Český rozhlas Hradec Králové natočili pořad o léčivé síle stromů, o Krétě, olivovnících a o tom, jak se píše kniha Léčivá síla stromů.

Klikněte na tento odkaz a poslechněte si záznam pořadu.

https://hradec.rozhlas.cz/pavla-apostolaki-se-prateli-se-stromy-jsou-nasimi-pomocniky-psychoterapeuty-a-8623882

 

 

Za termální medicínou do Pozza di Fassa

7. března 2017

Od patnáctého století prýští v severoitalském údolí Val di Fassa termální prameny, jež zázračně léčí onemocnění ORL. Za pomoci crenoterapie, fangoterapie a termální aerosolů mizí záněty hrtanu, dutin, nosní sliznice, chronické rýmy jako mávnutím kouzelného proutku. Pavla Apostolaki vás na Českém rozhlase Hradec Králové zavedla do centra termální medicíny v Pozza di Fassa v provincii Trentino a představila vám jednotlivé „tajemné“ terapie.

 

 

Štýrské černé zlato – dýňový olej

8. listopadu 2016

Druhá největší spolková země Rakouska patří mezi velmoci v pěstování dýní. Během svého pobytu ve Štýrsku se Pavla Apostolaki vydala za tajemstvím úspěchu místních farmářů. O svoje zážitky se pak podělila s posluchači Českého rozhlasu Hradec Králové. Zavedla je do lisovny dýňového oleje, dala jim užitečné tipy na jeho využití v kuchyni a také představila jeho skvělé léčivé účinky.

 

 

Správný způsob jak vyzrát na podvodníky v aromaterapii

4. prosince 2015