Český rozhlas 2

@ Pavla Apostolaki

 

Jako malá jsem milovala nedělní odpoledne, kdy jsme si po dobrém obědě lehli na gauč a poslouchali v rozhlase kouzelné pohádky. Dnes už na Českém rozhlase 2 vyhledávám hlavně cestovatelské pořady, které si pravidelně stahuji z archívu.

Poslouchám je pak na letištích, na palubě letadla nebo v autobuse. Český rozhlas Dvojka mi příjemně krátí chvíli a je mým společníkem na cestách.

A tak je pro mne ctí, že do bohatého a kvalitního portfolia Českého rozhlasu 2 mohu přispět svým dílem i já.

 

 

Záznam pořadu

Jak to vidí Pavla Apostolaki – Kávová kultura v Istanbulu

3. července 2017

@ Pavla Apostolaki

 

S moderátorkou Danielou Brůhovou jsme vás vzaly do Istanbulu za kávovou kulturou. Pověděly jsme vám, jak se pila káva na sultánském dvoře, proč budoucí nevěsty procházejí testem kávových schopností a jak z kávové sedliny poznáte svoji budoucnost.  Hovořily jsme také o přípravě a druzích turecké kávy a samozřejmě jste s námi ochutnali i vynikající turecké sladkosti – baklavu a lokum.

 

 

Záznam pořadu

Jak to vidí Pavla Apostolaki – Kréta

11. července 2016

@ Pavla Apostolaki

 

Hostem letního cestovatelského vydání pořadu „Jak to vidí…“ Českého rozhlasu 2 byla Pavla Apostolaki. S moderátorkou Zitou Senkovou si spolu vyprávěly o Krétě. Pozveme vás do hlavního města Heraklionu. Ukážeme vám, že je plné skrytých, zajímavých zákoutí, o kterých běžný turista nemá vůbec ponětí. Povíme vám o pěstování oliv, o sběru pryskyřice zvané labdanum, i o tom, jak užívat krétské antibiotikum – tymiánový med. A doplujeme také na Spinalongu, na ostrov malomocných.

 

Záznam pořadu

Jak to vidí Pavla Apostolaki – Istanbul

19. srpna 2015

Hostem letního cestovatelského vydání pořadu „Jak to vidí…“ Českého rozhlasu 2 byla Pavla Apostolaki. Společně s moderátorkou Zitou Senkovou hovořila o Istanbulu a o jeho stavbách hodných obdivu –  o podmořském metru pod Bosporem, plánovaném třetím letišti, mostě sultána Selima i zamýšleném novém vodním kanálu.